یاری کرده اید :
1160994434955 ریال
دوستان ما :
نفر 365446
طرح های شما :
طرح 136

پروژه کارگاه خیاطی ملک بانو

جمعیت امداد دانشجویی – مردمی امام علی (ع)؛ قصد دارد برای 10 زن سرپرست خانوار ساکن ملک­‌ آباد استان البرز که توسط این جمعیت شناسایی شده اند کارگاه خیاطی ایجاد نماید.
خصوصیات
*
مبلغ
مبلغ مورد نیاز : 80,000,000 ریال
مبلغ حمایت شده : ریال
40%

ناموفق

یاران و زمان طرح
(34) نفر حمایت کرده اند

زمان طرح به اتمام رسیده

 از آن جا که زنان سرپرست خانوار از اقشار در معرض آسیب به حساب می آیند، پروژه حاضر در پی رسیدن به توانمند سازی زنان سرپرست خانوار بدون درآمد یا با درآمد کم و اشتغال زایی آنان می­باشد. منطقه محروم ملک آباد کرج با جمعیتی بیش از ۳۰ هزار نفر، در جاده قزل‌حصار استان البرز واقع شده است. خانه‌ ایرانی ملک آباد جمعیت امام علی، حدود ۵ سال است که در این منطقه فعالیت می‌کند و به بیش از ۲۰۰ کودک کار و مادران سرپرست خانواده خدمت‌رسانی می‌کند.

یکی از مهمترین فعالیت‌هایی که در زمینه توقف کار کودکان می‌تواند انجام گیرد ایجاد درآمد و اشتغال برای زنان سرپرست خانوار می‌باشد. هر مادری که صاحب شغل و درآمد شود، فرزندان وی این شانس را پیدا می‌کنند که از سر چهارراه‌ها به خانه و مدرسه خود باز گردند.

لذا بر آن شدیم با ایجاد یک کارگاه خیاطی در خانه ایرانی ملک‌آباد در مرحله اول برای ۱۰ مادر سرپرست خانوار شغل ایجاد کنیم. این مادران که توسط جمعیت امام علی شناسایی شده‌اند، ابتدا توسط مربی خیاطی تحت آموزش قرار می‌گیرند و پس از آن در همین کارگاه مشغول بکار می‌شوند. کلیه وظایف مرتبط با مدیریت کارگاه و بازاریابی و فروش محصولات، با مسئولان و مددکاران خانه ایرانی ملک‌آباد خواهد بود؛ لازم به ذکر است که همه این عزیزان بصورت رایگان و داوطلبانه فعالیت می‌کنند. امید داریم با کمک و مساعدت خیرین محترم بتوانیم پس از اتمام مرحله اول، فازهای بعدی این پروژه را هم پیش ببریم و برای تعداد بیشتری از زنان و مادران این منطقه ایجاد اشتغال و درآمد کنیم.

بودجه مورد نیاز برای اجرای پروژه در حدود 507 میلیون ریال است که از طریق وب سایت فاندینو مبلغ 80 میلیون ریال آن جمع‌‌آوری می‌گردد. مابقی مبلغ نیز با مساعدت سایر خیرین شناخته شده جمعیت، تامین خواهد شد.
لازم به ذکر است تجهیزات خیاطی مثل چرخ و میز برش موجود است، به همین خاطر داخل جدول وجود ندارد.
 
 
 
 
بیشتر
مشخصات طرح
نام ویژگی مقدار ویژگی
وضعیت طرح ناموفق
وضعیت طرح تمام شده
البرز کرج