یاری کرده اید :
1160994434955 ریال
دوستان ما :
نفر 365482
طرح های شما :
طرح 136

نجات یک زندگی

متاسفانه یک جوان 36 ساله به علت بدهی حدود یک سالی است که در زندان به سر می‌برد، این بدهی به علت ضامن شدن برای دو فرد که اکنون متواری هستند به وجود آمده است.
خصوصیات
*
مبلغ
مبلغ مورد نیاز : 119,400,000 ریال
مبلغ حمایت شده : 119,400,000 ریال
40%

فاندینویی شد

یاران و زمان طرح
(83) نفر حمایت کرده اند

زمان طرح به اتمام رسیده

زیرِ آسمانِ گرفته ی این شهر پر هیاهو، در میان دیوارهای سرد و رنگ و رو رفته ی ندامتگاه اوین چشم هایی منتظرند تا شاید روزها و شب های طولانیِ  و فرساینده پشت میله های زندان پایان یابد.
در حدود دو سال پیش پسر جوانی با درخواست یکی از آشنایان خانوادگی مواجه می شود که به او می گوید : "من ضامن یکی از دوستانم برای دریافت وام از بانک شده ام و تو هم ضامن دیگرِ وی شو تا بتواند برای حل مشکلش وام را دریافت کند".
جوان از روی انسان دوستی و با هدف کمک، جواز کسب خود را در اختیار بانک قرار می دهد اما پس از مدتی فرد وام گیرنده ناپدید شده و بانک به ضامن ها برای بازپرداخت اقساط اخطار می دهد. این بار آشنای خانوادگی از جوان خواهش می کند که بر پایه آشنایی و دوستی و اینکه دسته چک دارد مبلغ بدهی را به صورت چک به بانک دهند تا وام گیرنده پیدا شود و بازپرداخت اقساط را از سر گیرد اما در کمال بی اخلاقی چک را به جای تحویل به بانک در جای دیگری برده و خرج می کند. در نهایت مرد جوان می ماند و طلبکاری که چک برگشتی وی را اجرا گذاشته و از او شکایت می کند.
در این حین ، بیماری پدرش سرطان تشخیص داده می شود و او شب و روز درگیر شیمی درمانی و پرتو درمانی پدر می گردد. بطوری که نمی تواند جهت دفاع از خود در جلسات دادگاه حضور یابد و در نهایت حکم زندان به صورت غیابی  برای ایشان صادر می گردد. پس از مدتی تحت عنوان " خیانت در امانت " از آن آشنای خانوادگی فریبکار خود شکایت می نماید اما دیگر زمانی باقی نمانده بود و برای اجرای حکم به زندان فرا خوانده می شود و جلسات دادگاه و شکایتش موکول به آینده می گردد. هم اکنون یک سال است که او زندگی خود را پشت میله های زندان سپری می کند.
امروز گروهی از جوانان گرد هم آمده ایم تا با توجه به شناخت و اشراف کامل بر ابعاد مختلف این‌ پرونده و مشورت با وکلا و مدد کاران اجتماعی، مبلغی را جهت تامین بخشی از بدهی این زندانیِ جوان که قربانی نوع دوستی و اطمینان به دیگری شده است، فراهم آوریم.
ما بر این باوریم نجات یک فرد در واقع نجات یک خانواده و رهایی آنها از بند استیصال است. 
امید آن داریم در این روزهای پایانی سال با کمک و همراهی شما یاوران همیشگی، این جوان را در شب عید به آغوش گرم خانواده بازگردانیم و نشان دهیم که انسانیت هنوز زنده است.

همیاران همیشگی فاندینو:

" بمنظور جلب رضایت شاکی پرونده ، تمامی مبلغ جمع آوری شده حتی در صورت عدم تکمیل کامل مبلغ مورد نیاز، به ایشان تحویل داده خواهد شد. "

 

بیشتر
مشخصات طرح
نام ویژگی مقدار ویژگی
آذربایجان غربی ارومیه
وضعیت طرح موفق